لامپ اف پی ال led پانزده وات

لامپ اف پی ال led

لامپ اف پی ال led جایگزین مناسبی برای انواع لامپ های مهتابی قدیمی می باشد. مزیت این گونه مهتابی های ال ای دی، کاهش مصرف برق و نور و طول عمر بیشتر این نوع از لامپ های مهتابی می باشد. دارای قابلیت نصب آسان و راحت می باشد.

یکی از محصولاتی که در سال‌های اخیر توانسته است جایگاه بسیار مناسبی در روشنایی داخلی فضاهای مختلف کسب کند لامپ‌های فلورسنت FPL هستند. این لامپ‌ها که در حقیقت نسل جدیدتر لامپ‌های مهتابی فلورسنت T8 محسوب می‌شوند به دلیل شکل ظاهری مناسب و بازده بالا یکی از پرکاربردترین انواع لامپ‌ها هستند. هرچند این لامپ‌ها علیرغم مزایایی که دارند دارای معایب بزرگی نیز هستند من‌جمله استفاده از فلز سمی جیوه در لوله شیشه‌ای و یا تابش پرتوهای خطرناک ماورای بنفش UV (هرچند به مقدار ناچیز).

سری لامپ اف پی ال led «کی ام سی» (KMC) علاوه بر آنکه هیچ‌یک از دو عیب مورداشاره را ندارند دارای بازدهی بالاتری نسبت به نمونه‌های فلورسنت خود هستند. نکته مهم دیگر استفاده از ماده پلی کربنات(نوعی پلاستیک مخصوص) بجای شیشه در تولید تیوب لامپ اف پی ال led است که باعث می‌گردد این محصول در اثر ضربه یا سقوط از ارتفاع دچار شکستگی نشود.

استفاده ازنظر سینک آلومینیومی باعث انتقال حرارت مناسب از چیپست لامپ به فضای بیرون شده که نتیجه آن افزایش طول عمر محصول خواهد بود. از دیگر ویژگی‌های الامپ اف پی ال led آن است که برای روشن شدن نیازی به بالاست(ترانس) و یا استارتر نداشته و به عبارتی با برق مستقیم شهر کار می‌کند(البته قبل از نصب این لامپ در چراغی که با لامپ فلورسنت کار می‌کرده است باید مطابق دستورالعمل موجود در بسته‌بندی محصول نسبت به انجام تغییرات سیم‌کشی در چراغ اقدام نمود). استفاده از کلاهک ۲G11 و ابعاد استاندارد جایگزینی این محصول را با مشابه فلورسنت خود بسیار آسان نموده است. این سری از محصولات کی ام سی در حال حاضر تنها در مدل ۱۵ وات تولید و ارائه می‌گردد.

پیشنهاد ویژه : محصولی با کیفیت و منحصربفرد چراغ سنسوردار

فناوری لامپ‌های ال ای دی که آخرین نسل در صنعت لامپ و روشنایی جهان محسوب می‌شوند دارای مزایای بی‌شماری نسبت به فناوری‌های قدیمی‌تر همانند رشته‌ای و کم‌مصرف هستند. صرف‌نظر از بازده نوری بیشتر و طول عمر بسیار بالاتر نسبت به انواع قدیمی‌تر لامپ، آنچه این فناوری را برجسته نموده است عدم استفاده از فلزات خطرناک(همانند جیوه) در فرآیند تولید و نیز عدم تابش پرتوهای زیان‌آور ماورای بنفش (UV) توسط این لامپ‌ها است.

مشخصات الکتریکی لامپ اف پی ال led

ولتاژ ورودی اسمی۲۳۰/۵۰
محدوده ولتاژ ورودی۹۰-۲۶۰/۵۰-۶۰
جریان ورودی نامی۰٫۰۷
راندمان>90%
ضریب توانPF>0.95
تعداد LED(PCS) ۷۲
توان اسمی هر LED۰٫۲
توان اسمی سیستم۱۶
توان مصرفی سیستم۱۶
نوع درایور سیستمConstant current
اعواج هامونیکی (TDH)۲۰%>
ولتاژ کارکرد ماژول LED۳۸
آزمون کلیدزنی ولتاژ ورودی۲۵۰۰۰ sitch

مشخصات روشنایی لامپ اف پی ال led

منبع نوریSMD LED
شار نوری اسمی (LM)۱۶۰۰
بهره نوری اسمی (LM/W)۱۰۰
ضریب حفظ شار نوری در ۱۰۰۰ ساعت۹۸%
ضریب وضوح رنگRa>80
دمای رنگ۳۰۰۰,۴۵۰۰,۶۰۰۰
کد نورسنجی (فتومتری)۸۴۵/۷۷۹
طول عمر اسمی۵۰۰۰۰
منحنی پخش نوردارد

مشخصات مکانیکی لامپ اف پی ال led

درجه آب بندیIP42
جنس و نوع بدنهآلومینوم اکسترود
سرپیچ۲G11
پوشش بدنهرنگ پودری الکترواستاتیک
محدوده دمای عملکرد۵۵+ —  ۲۵-
حداکثر دمای پیوند۱۲۵ C
نوع مدول LEDبالاست مجزا
جنس آخرین جدار نورگذرطلق پلی کربنات
ساختار مدول LEDیکپارچه
وزن چراغ کانل۵۰۰ g
بسته بندیکارتن مقاوم با چاپ رنگی